Dietetyk dziecięcy odpowiedzią na otyłość najmłodszych - Projekt zdrowie
Projekt Zdrowie Bydgoszcz Wyżyny
Umów się na wizytę

Dietetyk dziecięcy odpowiedzią na otyłość najmłodszych

Dietetyk dziecięcy odpowiedzią na otyłość najmłodszych w Bydgoszczy

Od 1974 roku przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) umieścili otyłość w katalogu chorób cywilizacyjnych. Zasugerowali, że w przyszłości stanie się ona jedną z najważniejszych chorób naszych czasów. Od 1975 roku liczba otyłych dzieci (powyżej 5 roku życia) i młodzieży wzrosła z 11 milionów do 124 milionów w 2016 r. Dodatkowe 213 milionów miało nadwagę.

Dietetyk dzieciecy w Bydgoszczy, przyjmuje dzieci i dorosłych, specjalizując się w układaniu diet dla dzieci.

Dietetyk dziecięcy zaleca spożywać owoce.

Nadwaga i otyłość w Polsce

Badania z 2018 roku wskazują na wstępne wyniki zachowań zdrowotnych wśród młodzieży w Polsce. Nadmierna masa ciała jest u 29,7% chłopców i 14,3% dziewcząt. W stosunku do poprzedniego badania z 1014 roku zauważono kilkuprocentowe wzrosty w każdej grupie.

Dietetyk dziecięcy – współpraca z dzieckiem jako pacjentem

Nadwaga i otyłość to poważny problem w młodym wieku. Dietetyk dziecięcy podejmując współpracę z pacjentem musi zwrócić uwagę na całokształt nawyków żywieniowych przekazywanych przez rodziców. Wspólne wizyty w gabinecie przynoszą oczekiwane efekty jeśli cała rodzina współpracuje i stosuje się do zaleceń specjalisty.

Dietetyk dla dzieci – aspekt edukacyjny

Dietetyk dla dzieci znajduje zastosowanie również w przypadku akcji promującej zdrowe odżywianie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aspekt edukacyjny obejmuje głównie przypomnienie poprawnych zachowań żywieniowych oraz akceptacji społecznej problemu. Spotkania z dietetykiem dla dzieci jest okazją do przełamania wstydu i powrotu do zdrowego odżywiania.

Dietetyk pomocny dzieciom w Bydgoszczy – Joanna Witkowska

Dobrze gdy dietetyk dziecięcy posiada doświadczenie w prowadzeniu dzieci i młodzieży. Potrafi trafnie zdiagnozować przyczyny nadwagi i zaproponować rozwiązania, które są przyjmowane i realizowane przez pacjenta. Współpraca z rodzicami i kontrola między regularnymi spotkaniami wzmaga efekty procesu odchudzania.

Zobacz nasze sukcesy: https://bydgoszcz-wyzyny.projektzdrowie.info/322-2/ oraz https://bydgoszcz-wyzyny.projektzdrowie.info/metamorfoza-pani-sylwia/

Polskie Centra Dietetyczne
ul. Ku Wiatrakom 42
85-856 Bydgoszcz
telefon: 795 006 500

Komu
pomagamy

Nasi partnerzy